Урок 15. 7 клас.


Урок 15. Моделі. Етапи побудови моделей. Реалізація математичних моделей. Хмарні сервіси для колективної взаємодії у проекті.

Моделі. Етапи побудови моделей.
 Постановка задачі завжди передує розробці інформаційної моделі. Спочатку задача формулюється звичайною мовою — здійснюється її опис. На цьому етапі важливо визначити об’єкт моделювання, детально описати його властивості, з’ясувати, які з них є суттєвими для даної задачі, та визначити очікуваний результат. У результаті створюється вербальна інформаційна модель.
Таблицю можна розглядати як інформаційну модель деякого об'єкта чи процесу. Для роботи з нею спочатку необхідно визначити мету її створення та спланувати структуру: визначити кількість рядків і стовпців, їхні назви та тип даних, які в них зберігатимуться. Для опрацювання інформаційної моделі обирають засіб для побудови комп'ютерної моделі.
Скористаємося для цього табличним процесором.
Спочатку слід створити новий файл чи відкрити вже існуючий. Для цього використовують вказівки з меню вкладки Файл табличного процесора Microsoft Excel. 
 

При створенні нової таблиці доцільно дотримуватися рекомендацій:

Якщо між величинами, які характеризують об’єкт чи процес, встановлено співвідношення у вигляді математичних рівнянь та формул, то говорять про створену математичну модель.
За допомогою математичних моделей описуються розв’язки різних логічних задач, фізичних процесів. Наприклад, модель рівномірного прямолінійного руху описується рівнянням:
x=x0+ϑ*t
При опрацюванні математичних моделей виконують відповідні математичні операції — розв’язують рівняння та нерівності.
Математичне моделювання сьогодні активно застосовується в різних галузях діяльності людини: медицині, економіці, плануванні, прогнозуванні, управлінні, проектуванні машин, механізмів і систем тощо.