Урок 54. 8 клас.


Урок № 54. Написи та їх властивості..


Найпростіший об’єкт вікна – це напис (звичайний текстовий рядок або декілька рядків). Цей об’єкт має свої властивості.
Напис – це елемент вікна за допомогою якого можна виводити текстові повідомлення. (це віджет, призначений для відображення напису без можливості редагування його користувачем. Має ті самі властивості-атрибути, що і перераховані вище властивості кнопки)
Label ( ) — це функція для створення напису:
назва_напису=Label(вікно, атрибут1, атрибут2, …)
 Так само як для кнопки, у дужках вказуємо місцезнаходження напису(вікно) та атрибути (властивості). Атрибути:
·        bg=”колір” – колір напису;
·        text=”текст” – текст напису;
·        fg=”колір” – колір тексту напису;
·        font=”шрифт та розмір шрифту” – шрифт тексту напису та його розміри.
Для виведення на екран використовуємо метод place(), вказавши відступи від лівого краю вікна та від верхнього краю вікна.
Приклад 1. Створити напис зеленого кольору з  текстом чорного кольору, шрифт Arial 14, а зміст повідомлення буде «Привіт весна!». Назва нашого напису lab1, розмістимо його на 40 пікселів від лівого краю та на 30 пікселів від правого краю вікна.
Напис – це стрічка з текстом, тому для того, щоб перенести текст на новий рядок у текст вставляється перенос “\n. Він ставиться перед словом або символом, після якого текст переноситься на новий рядок.

Наприклад, для  переносу слова «весна» на новий рядок потрібно преді цим словом поставити ці символи «Привіт \n весна!».
Приклад 2. а) Створити вікно та кнопку, розмістивши її на 30 пікселів від лівого краю та 40 піклелів від верхнього краю, розміри вікна 300х200 пікселів.

б) При натисканні на кнопку лівою клавішею миші буде створюватися та виводитися на екран напис з текстом «Привіт весна» поряд з кнопкою (х=60, у=40), зеленого кольору та шрифт Calibri 12 (подія Button-1 та функція fun1).