Урок 5. 7 клас.


Урок 5. Зберігання даних та колективна робота з документами в інтернеті, керування спільним доступом до них. Хмарні сервіси.

Для облаштування та ефективної організації своєї навчальної роботи користувач створює персональне навчальне середовище (англ. Personal Learning Environment) — набір інструментів і сервісів, використання яких забезпечує конкретному користувачу досягнення власних освітніх цілей. Наприклад, це можуть бути набори:
Для організації персонального навчального середовища зазвичай використовують хмарні технології.
Хмарні технології — це інформаційні технології, що передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних.
Хмара — це деякий сервер або мережа розподілених центрів опрацювання даних, де зберігаються дані та програми, які використовують користувачі за допомогою глобальної мережі.
Хмарні технології дають змогу споживачам використовувати програми без встановлення на власний комп'ютер й доступу до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що має доступ в Інтернет.
Користування хмарною системою зберігання даних надається у вигляді інтернет-сервісу. Зростання попиту користувачів на такі сервіси зумовлено зручністю користування інформацією, зокрема:
Ø не потрібні потужні комп'ютери;
Ø менше витрат на придбання програмного забезпечення та його систематичне оновлення;
Ø необмежений обсяг збереження даних;
Ø доступність із різних пристроїв і відсутність прив'язки до робочого місця;
Ø забезпечення захисту даних від втрат і виконання багатьох видів навчальної діяльності, контролю й оцінювання, тестування онлайн, відкритості освітнього середовища;
Ø економія коштів на утримання технічних фахівців.
Використовувати хмарні сервіси можна на різноманітних гаджетах:
Також використовувати хмарні сервіси можна незалежно від типу операційної системи, оскільки ці сервіси забезпечують підтримку роботи в різних операційних системах.
Але користувачу доведеться пам'ятати пароль доступу, без якого дані назавжди залишаться у хмарному сховищі під замком. Найпростішим хмарним сховищем можна вважати скриньку електронної пошти, на яку можна відправляти дані самому собі.
Хмарні технології забезпечують мобільність користувача, без прив'язки до конкретного місця його знаходження, до конкретного комп'ютера, надають можливість мати постійний доступ до своїх ресурсів через Інтернет у будь-який час, економити кошти на обслуговуванні мереж і комп'ютерного обладнання, на придбанні програмного забезпечення.
До недоліків використання хмарних сервісів слід віднести:

Сьогодні найбільш популярними є хмарні середовища:

Наприклад, у сховищі Google Диск користувач може використовувати стандартні офісні веб-програми та доповнювати їх список, підключивши інші додатки.