Урок 14. 7 клас.


Урок 14. Виконання обчислень за даними електронної таблиці. Використання вбудованих функцій. Розв’язування задач засобами табличного процесора.

Використання вбудованих функцій
Ви вже знаєте, що формули в Excel можуть містити числа, тексти, посилання на клітинки, знаки арифметичних дій (оператори), дужки та імена функції. Поки що ми використовували прості формули і не використовували в них функції.
Однак використання функцій дає змогу спростити запис формул. Крім того, багато обчислень в Excel взагалі не можна виконати без використання функцій. Розглянемо це на прикладі.
В електронній таблиці вказано кількість учнів у 1-х класах школи. Потрібно визначити загальну кількість учнів школи.

Для обчислення потрібного значення можна записати в клітинку В14 формулу:
=ВЗ+В4+В5+В6+В7+В8+В9+В10+В11+В12+В13
Ця формула досить громіздка та незручна для введення. Спростити запис формули можна за допомогою функції SUM, яка призначена для обчислення суми чисел у зазначених, клітинках і діапазонах клітинок. Формула матиме такий вигляд: =SUM(B3:B13)  що значно компактніше та простіше для введення.
Excel має вбудовану бібліотеку функцій, до якої входить більше ніж триста різноманітних функцій. Для зручності їх розподілено за категоріями: математичні, статистичні, текстові, логічні, фінансові та інші.

Функція в Excel має такі параметри: ім'я, аргументи і результат. Під час запису функції у формулі спочатку вказується її ім'я, а потім у дужках список аргументів через крапку з комою. Аргументами функції можуть бути числа, текст, посилання на клітинки та діапазони, вирази та функції. Так, у вищенаведеній формулі:

а результатом — сума чисел із зазначеного діапазону клітинок.
Уставити функцію у формулу можна так:

Вікно Вставлення функції

Уведення даних у вікні Аргументи функції


У 7-му класі для обчислень в електронних таблицях використовуватимемо тільки чотири функції: SUM, AVERAGE, MAX, MIN.

Уведення вказаних функцій зручно виконувати так:

Цей самий список функцій можна відкрити, виконавши Формули Þ Бібліотека функцій Þ Автосума.